Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

Historia

 

Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego powstała w wyniku przekształcenia w szkołę podstawową działającego od 1.09.1999 r. Gimnazjum Społecznego Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego i rozpoczęła działalność 1.09.2018 roku. Nasza szkoła kontynuuje najlepsze tradycje cieszącego się od wielu lat renomą i popularnością gimnazjum na Brzozowej. 

Siedzibą szkoły jest historyczny budynek Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej przy Brzozowej 1A założonej w 1924 roku przez rodzeństwo Henryka i Stanisławę Witaczków a zakupiony przez MTE jesienią 2005 roku.


Własna siedziba w istotny sposób wpłynęła na dynamiczny rozwój szkoły. Prowadzimy oddziały klas I oraz oddziały klas IV, V, VI VII i VIII szkoły podstawowej. W naszej ofercie edukacyjnej mamy m.in.:

  • rozszerzony i wzbogacony o autorskie propozycje naszych nauczycieli program nauczania przedmiotów ogólnokształcących, 
  • rozszerzony program nauczania  języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego,
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych – w szkole działa kilka grup teatralnych, koła językowe, chemiczne, matematyczne, informatyczne, biologiczne oraz historyczne i sportowe, a także koło gier planszowych, koło herstoryczne (poświęcone historii kobiet), filozoficzne i literacko - filmowe,
  • opiekę psychologiczną i pedagogiczną oraz terapię pedagogiczną
  • prężnie działający wybierany w powszechnych wyborach i mający autentyczny wpływ na działanie szkoły Samorząd Uczniowski.