Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Wspaniałe wyniki w Konkursie Fizycznym Lwiątko

Utworzono dnia 15.05.2019

Polsko - Ukraiński Konkurs Fizyczny Lwiątko przyniósł aż 5 wyróżnień dla naszych uczennic i uczniów. Zaszczytne tytuły kaona otrzymali: Ignacy Tworzydło z 8 b oraz Łukasz Czerniak z 8a.Równie zaszczytne tytuły taona należą do: Ali Januszewskiej i Michała Paradowskiego (oboje z 8a) oraz Pawła Roka z gimnazjalnej 3b.

Gratulacje dla Pani Anny Krzyczkowskiej oraz dla Alicji, Ignacego, Łukasza, Michała oraz Pawła.

Dwa puchary w jednych zawodach

Utworzono dnia 08.05.2019

Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych rozegrany 8 maja br. zaowocował aż dwoma pucharami dla naszej szkoły. Drużyna chłopców w składzie: Kamil Domagała, Wojtek Kowalski, Kacper Kamiński, Kajetan Płuszewski, Teodor Woźnica i Ksawery Zaprawa zajęła 2. miejsce, w ślad za nimi nasze wspaniałe czwrórboistki: Marysia Berezowska, Julka Godula, Ida Folwarska, Nina Rajski, Joasia Jurczak, Julka Zduńczyk i Kinga Zajdel wywalczyły 3. miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom i dziękujemy za piękne trofea do szkolnej kolekcji.

czytaj dalej na temat: Dwa puchary w jednych zawodach

Terminy wyjazdów w ramach zielonych szkół

Utworzono dnia 30.04.2019

Podajemy terminy wyjazdów poszczególnych klas na zielone szkoły.

  • Klasy 3 gimnazjum - 19 - 22 maja 2019r.
  • Klasy 8 -  21 - 24 maja 2019r.
  • Klasy 4, 5, 6, 7 - 16 - 18 czerwca 2019r.

Terminy także dostępne na stronie w zakładce "Rodzic".

Wiosenna przerwa świąteczna

Utworzono dnia 17.04.2019

Wiosenna przerwa świąteczna rozpocznie się 18 kwietnia (czwartek) i potrwa do wtorku  23 kwietnia włącznie.

Zajęcia rozpoczną się 24 kwietnia w środę.

Życzymy Wszystkim odpoczynku w świątecznej atmosferze. Dużo rodzinnego ciepła, uśmiechu, radości i nadziei.

Nasi kochani ósmoklasiści

Utworzono dnia 12.04.2019

Zaufaliście nam i naszej szkole, przychodząc tu w zeszłym roku. Za chwilę – w poniedziałek, wtorek i środę będziecie pisać swój egzamin, egzamin ósmoklasisty.

Wiemy, jak jest on dla Was ważny.

Ważny jest też dla nas, bowiem zdecydowaliśmy się, w obliczu zmian, na tworzenie szkoły podstawowej i w takim kierunku podążamy obecnie.

To trudny i niespokojny rok w polskiej edukacji. Przykro nam, że właśnie Wy jako uczennice i uczniowie klas ósmych zostaliście wystawieni na niełatwą próbę. Stoimy podczas niej przy Was i po Waszej stronie.

Życzymy Wam w przededniu egzaminów wiary we własne siły, optymizmu, równowagi ducha i waleczności.

Wierzymy w Was i wszystkie dobre myśli kierujemy, szczególnie w tych dniach, w Waszą stronę.

Brzozową łapkę zmieniamy na te dni w Brzozowy kciuk! Na szczęście!

 

 

Nasi wspaniali gimnazjaliści

Utworzono dnia 10.04.2019

Nasze wspaniałe gimnazjalistki i nasi wspaniali gimnazjaliści rozpoczęli dziś swoje egzaminy i mają już za sobą historię z wosem oraz język polski. Jutro czyli we czwartek - przedmioty przyrodnicze oraz matematyka, a w piątek - język angielski na obu poziomach (podstawowym i rozszerzonym).

Trzymamy za Was kciuki, życzymy Wam powodzenia i wiary w siebie, pogody ducha i pozytywnej energii.

Jesteście dla nas bardzo ważni.

Myślimy o Was szczególnie ciepło w tych dniach ! Brzozowa łapka macha do Was przyjaźnie - jesteśmy z Wami!

Solidarni ze strajkiem nauczycieli

Utworzono dnia 08.04.2019

Polska szkoła znalazła się głębokim kryzysie. Pseudoreforma wprowadzana w pośpiechu i byle jak dała w efekcie chaos oraz  frustrację nauczycieli, uczniów i rodziców,  ogromne napięcia i zmęczenie oraz brak poczucia sensu rzutujące w znaczący  sposób na funkcjonowanie polskich szkół.
Powrót do dawnego systemu szkolnego nie rozwiązał żadnego istotnego problemu polskiej szkoły , wręcz przeciwnie, pochłonął olbrzymie koszty i pokłady ludzkiej energii, a także wygenerował nowe problemy, których negatywne skutki obserwujemy dziś w codziennej pracy szkoły i które będą odczuwalne w przyszłości na wszystkich poziomach edukacji.
Polska szkoła stała się ulubionym przez polityków miejscem permanentnych, nieustających zmian, a my wszyscy - nauczyciele, rodzice i uczniowie- zakładnikami ich oraz ich często absurdalnych i nieprzemyślanych koncepcji.
Dlatego popieramy strajk nauczycieli i ich postulaty.
Wykonujemy zawód nauczyciela i w ten sposób zarabiamy na życie i utrzymanie naszych rodzin. Jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy i tak chcemy być traktowani i wynagradzani. Oczekujemy szacunku i poważania, poszanowania naszej pracy, autonomii w podejmowaniu decyzji w dziedzinie, w której jesteśmy fachowcami. Postulat płacowy jest ważny, nie przesłania on jednak skali innych problemów wymagających rozwiązania.
Potrzebny jest pilnie w naszym kraju Okrągły Stół poświęcony polskiej szkole i dyskusji o tym, co to znaczy być nauczycielem, czym jest i ma być ten zawód, jak zbudować czy też odbudować jego pozycję. Jakiej potrzebujemy dziś szkoły i jakie ma ona zadania dla nauczyciela, rodzica i ucznia.
Obecnie wciąż miotamy się między skrajnościami - szkołą rozumianą jako usługa i szkołą jako misją. Obydwie koncepcje są ułomne, choć chętnie wykorzystywane w zależności od potrzeb i sytuacji. Żadna nie oddaje specyfiki, która leży u jej podstaw - dialogu oraz wspólnoty uczących i uczonych.

Nauczyciele i Zarząd Społecznej Szkoły Podstawowej

Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

Dzień Otwarty dla rodziców i opiekunów

Utworzono dnia 20.03.2019

Przypominamy, że 25 marca 2019r. (poniedziałek) w godzinach 17.00 - 20.00  odbędzie się w naszej szkole kolejny dzień otwarty dla rodziców i opiekunów.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Utworzono dnia 14.03.2019

Reprezentacja naszej szkoły -  uczennice i uczniowie klas 7a i 7b  - wezmą udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym 15 marca. Inicjatywa udziału w tym wydarzeniu wyszła od samych uczniów. Oni również przygotowali i przedstawili na godzinach wychowawczych prezentacje dotyczące zagrożeń dla naszego klimatu i środowiska. Brawo za pomysł!

Nie filozofuj? Wręcz przeciwnie!

Utworzono dnia 14.03.2019

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń gimnazjalnej klasy 3c Piotr Walczak znalazł się w finale Konkursu Filozoficznego " W drodze ku mądrości". Organizatorem konkusu jest Polskie Towarzystwo Filozoficzne.

Gratulacje dla Piotra i jego mentora Pana Marcina Jażyńskiego. Trzymamy kciuki za finał !