Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Weekend czerwcowy

Utworzono dnia 10.06.2020

Przypominamy, że przed nami przedłużony weekend.

11 czerwca (czwartek) to Boże Ciało, a 12 czerwca (piątek) jest dodatkowym dniem wolnym. 

Zdalne spotkania z Temidą dla klas 6 i 7

Utworzono dnia 05.06.2020

W poniedziałek i wtorek (8 i 9 czerwca) odbędą się dla klas szóstych i siódmych zdalne spotkania z Temidą. 

"Lekcje z Temidą" to nieodpłatny program edukacyjny, który ma na celu podnoszenie wiedzy i świadomosci prawnej wśród dzieci i młodzieży. 

O programie sami inicjatorzy piszą: "podczas zajęć kształtujemy i umacniamy szacunek dla prawa oraz wzbudzamy zainteresowanie prawem. Uczymy o systemie prawa w Polsce, a także jak samodzielnie szukać przepisów prawnych i w jaki sposób rekrutować na studia prawnicze. Uświadamiając uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników zwiększamy bezpieczeństwo w szkołach. Ponadto program obejmuje informacje z zakresu prawa konsumenckiego oraz cyberbezpieczeństwa."

Po egzaminach podobne spotkania są planowane dla klas ósmych.

"Lekcje z Temidą" to inicjatywa Pani Agaty Markiewicz - naszej nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie. 

czytaj dalej na temat: Zdalne spotkania z Temidą dla klas 6 i 7

Nasze Finalistki Koronaolimpiad

Utworzono dnia 04.06.2020

Ta wiadomość z pewnym trudem przedzierała się przez wirusowe kordony, ale w końcu dotarła na naszą stronę. 

Olga Przeszło z 8b i Nina Rajski z 8a otrzymały tytuły finalistek olimpiad adresowanych do uczennic i uczniów szkół podstawowych.

Olga otrzymała tytuł finalistki Olimpiady Literatury i Języka Polskiego organizowanej przez Instytut Badań Literackich PAN, Nina została finalistką Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów, której patronuje Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu. 

Gratulujemy finalistkom Oldze i Ninie.  Gratulacje i podziękowania składamy także polonistce Pani Annie Lewenstam oraz anglistce Pani Zofii Kremer. 

czytaj dalej na temat: Nasze Finalistki Koronaolimpiad

Harmonogram działań w ramach rekrutacji elektronicznej po szkole podstawowej

Utworzono dnia 02.06.2020

Informujemy, że w naszym menu bocznym w zakladce Rekrutacja po szkole podstawowej zamieściliśmy dla uczennic i uczniów kals 8 harmonogram działań w ramach elektronicznej rekrutacji po szkole podstawowej.  

Logowanie do systemu i zakładanie kont odbędzie się w szkole 15 czerwca, w dniu uruchomienia systemu.

List Otwarty Do Burmistrza Miasta Milanówka

Utworzono dnia 22.05.2020

Zamieszczamy niżej List Otwarty wystosowany przez Zarząd MTE, Dyrekcję Szkoły oraz Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego MTE do Burmistrza Miasta Milanówka w związku z publikacjami portalu milanowek.info. Pismo zostało złożone w dniu 22 maja b.r. w Urzędzie Miasta.

czytaj dalej na temat: List Otwarty Do Burmistrza Miasta Milanówka

Podziękowanie

Utworzono dnia 27.05.2020

Zarząd Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego oraz Dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego składają Panu Prezesowi Firmy AdiFeed serdeczne podziękowania za przekazanie naszej szkole daru w postaci środków ochrony osobistej. 

 

 

czytaj dalej na temat: Podziękowanie

Wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów

Utworzono dnia 22.05.2020

Mamy przyjemność poinformować o wspaniałych osiągnięciach naszych uczniów w konkursach, których etapy odbyły się przed zawieszeniem zajęć. Sukcesywnie docierają do szkoły dane i dyplomy. 

Julia Pawlak i Mikołaj Nerkowski otrzymali tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logoicznych. Gratulujemy Wam serdecznie! Gratulacje i podziękowania składamy również Panu Marcinowi Jażyńskiemu. 

Duża grupa naszych uczennic i uczniów z klas 7 i 8 otrzymała tytuł finalisty w XI edycji Powiatowej Olimpiady Matematycznej. Są to: Ola Czerniak, Maja Kaźmierska, Ida Folwarska, Ania Florczak, Magda Jurczak, Emilka Walacik, Hania Dziduszko, Marcin Horszczaruk, Kostek Kowalczyk i Marcin Anduła. 

Gratulujemy Wam wspaniałego sukcesu. Podziękowania i gratulacje składamy także naszym matematyczkom uczącym w klasach 7 i 8 : Paniom Katarzynie Biedrzyckiej, Annie Jurczak i Ewie Kozak. 

 

czytaj dalej na temat: Wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów

Zdalnie ze specjalistą o ważnych sprawach dla nastolatków

Utworzono dnia 20.05.2020

Z pewnością egzamin po klasie 8 jest bardzo ważną sprawą dla naszych ósmaczek i ósmaków. Jednak nauka i sfera intelektualnego rozwoju nie powinna przesłaniać innej ważnej sfery- fizyczności człowieka i związanych z nią potrzeb.

Stąd pomysł na zdalne spotkanie dla uczenic i uczniów klas 8 ze specjalistą ginekologii Panem Doktorem Witoldem Rogiewiczem, od lat odwiedzajacym naszą młodzież, wcześniej gimnazjalną, obecnie uczącą się w naszej szkole podstawowej. 

Spotkanie miało miejsce 19 maja b.r. i było, w ocenie uczenic i uczniów oraz wychowawczyń klas 8, bardzo potrzebne. Dziękujemy obu wychowwczyniom klas 8 - Pani Anecie Sobieraj i Pani Agacie Markiewicz za zorganizowanie tych zajęć. 

Dziękujemy Panu Witoldowi Rogiewiczowi za kolejne spotkanie i współwychowywanie  naszej młodzieży do akceptacji samych siebie. 

czytaj dalej na temat: Zdalnie ze specjalistą o ważnych sprawach dla nastolatków

Wykład Pani Profesor Ewy Paczoskiej dla naszych uczniów

Utworzono dnia 20.05.2020

Klasy 7 i 8  wysłuchały 20 maja b.r. onlinowego wykładu Pani Profesor Ewy Paczoskiej na temat "Choroby w literaturze". Wybór tematu wydaje się oczywisty w obecnej sytuacji, jednak nawet bez tego kontekstu cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. 

Dodatkowym walorem dla starszych klas jest z pewnością doświadczenie kontaktu z nauczycielem akademickim oraz formą wykładu jako sposbem przekazywania wiedzy. 

Dziękujemy Pani Profesor Ewie Paczoskiej za wykład, a Pani Doktor Annie Lewenstam - naszej polonistce za pomysł i zorganizowanie spotkania. 

czytaj dalej na temat: Wykład Pani Profesor Ewy Paczoskiej dla naszych uczniów

Klasy 4 z wizytą u króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Utworzono dnia 20.05.2020

20 maja b.r. klasy 4 złożyły wizytę królowi Janowi III Sobieskiemu w Wilanowie. Wizytę w wersji online zapowiedziała i zorganizowała nasza historyczka Pani Agata Markiewicz. Zdalny Wilanów bardzo gościnnie przyjął naszych uczniów i nauczycieli. 

Na zakończenie lekcji odbył się quiz. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły uczennice Zuzia Wlazłowska i Lena Banasiak. Gratulujemy!