Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 4:

13 marca - II powiatowy etap Powiatowej Olimpiady Fizycznej

Utworzono dnia 04.03.2020

13 marca o godz.11.00 odbędzie się II etap Powiatowej Olimpiady Fizycznej. Do tego ważnego etapu zakwalifikowała się czwórka naszych uczennic i uczniów: Ida Folwarska i Ola Czerniak z 8a oraz Ola Zioło, Asia Jurczak i Bartek Budziszewski z 7a.

Gratulujemy awnasu i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Gratulujemy także naszej fizyczce- Pani Annie Krzyczkowskiej.

czytaj dalej na temat: 13 marca - II powiatowy etap Powiatowej Olimpiady Fizycznej

Nasz uczeń podbił Matematyczny Wszechświat

Utworzono dnia 04.03.2020

Nasz uczeń Mateusz Mamcarz z klasy IV b został laureatem w kategorii klas I-IV szkół podstawowych w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno - Plastycznym 'Matematyczny Wszechświat".

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki pod patronatem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi. Gratulacje i podziękowania składamy naszej nauczycielce plastyki Pani Agnieszce Krzysiak - opiekunce i koordynatorce konkursu.

czytaj dalej na temat: Nasz uczeń podbił Matematyczny Wszechświat

Nasza szkoła jedną z 30 szkół z Eko -Paką

Utworzono dnia 26.02.2020

Nasza szkoła jest jedną z 30 szkół z województwa mazowieckiego, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez szkoły z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Pierwsza edycja skierowana była do 50 bibliotek z całej Polski.

 

Do naszej szkoły dotarła edukacyjno-zabawowa paka poświęcona 8 surowcom: ALUMINIUM, DREWNO, SZKŁO, PAPIER, TWORZYWA SZTUCZNE, WIELOMATERAIŁOWE, BIOODPADY, ELEKTROODPADY. Materiały pomogą przybliżyć młodym ekolożkom i ekologom wszystkie surowce. Skąd się one biorą? Co z nich produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów?

Pod hasłem #EkoPaka #ZamykamyObieg organizator zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

Będzie pożytecznie, kolorowo i zabawnie. Edukacja ekologiczna dla najmłodszych już wkrótce u nas!

Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku: www.facebook.com/EkoPaka

 

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2020/2021

Utworzono dnia 03.02.2020

Na portalu https://www.wybieramszkole.pl/?h=h są dostępne informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Polcemay go uwadze uczniów klas 8 oraz ich rodziców i opiekunów.

Zebrania klasowe podsumowujące I semestr nauki

Utworzono dnia 23.01.2020

Zbliżamy się do końca I semestru nauki. Zebrania klasowe podsumowujące I semestr odbędą się w następujących terminach:

klasy 1 i klasy 4 - 28 stycznia 2020 r. (wtorek) o godz. 18.30

klasy 5 i klasy 6 - 30 stycznia 2020r.  (czwartek) o godz. 18.30

klasy 7 i klasy 8 - 3 lutego 2020r. (poniedziałek) o godz. 18.30

Zapraszamy Państwa rodziców i opiekunów w imieniu Wychowawczyń i Wychowawców klas.

czytaj dalej na temat: Zebrania klasowe podsumowujące I semestr nauki

Styczniowe spotkania rekrutacyjne do klas 4 i klas 1

Utworzono dnia 10.01.2020

W styczniu zgodnie z naszym kalendarzem rekrutacyjnym organizujemy spotkania informacyjne dla rodziców i opiekunów zainteresowanych podjęciem przez dzieci nauki w naszej szkole w roku szkolnym 2020/2021.

Spotkanie informacyjne dla klas 4 – 15 stycznia (środa) godz. 19.00

Spotkanie informacyjne dla klas 1 – 22 stycznia (środa) godz. 19.00

Zapraszamy.

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Utworzono dnia 10.01.2020

12 stycznia 2020 r. nasza szkoła zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 28. Finał odbędzie się w naszym mieście tradycyjnie w Hali Sportowej przy ul. Królewskiej 69 w Milanówku, a my tradycyjnie zagramy w tych obchodach razem z harcerzami z Hufca ZHP w Milanówku.Taneczny show w wykonaniu naszych uczniów i śpiewająca Brzozowa do obejrzenia i posłuchania o godz. 14.00

Ponadto12 naszych wolontariuszy będzie kwestować na rzecz WOŚP na ulicach Milanówka.

Zapraszamy 12 stycznia na wspólne granie, odwiedzanie orkiestrowych stoisk oraz licytację o godz. 15.00, która odbędzie się po występie naszych uczniów.

czytaj dalej na temat: Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Zapisy do klas 1 i 4 na rok szkolny 2020/2021

Utworzono dnia 20.12.2019

Uprzejmie informujemy, że Sekretariat Społecznej Szkoły Podstawowej Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego prowadzi zapisy do klas 1 oraz do klas 4 na rok szkolny 2020/2021.

Zgłoszenia można dokonać osobiście lub drogą mailową pod adresem sekretariat@brzozowa.pl

Formularz zgłoszenia do pobrania w zakładce Rekrutacja do naszej szkoły.

Kontakt telefoniczny z Sekretariatem pod numerem 22 758-34-02.

Zapraszamy także do zapoznania się z kalendarzem rekrutacyjnym dostępnym na naszej stronie w zakładce Rekrutacja do naszej szkoły.

czytaj dalej na temat: Zapisy do klas 1 i 4 na rok szkolny 2020/2021

Brzozowe Życzenia

Utworzono dnia 20.12.2019

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, Naszym Uczniom i Rodzicom oraz Opiekunom życzymy świątecznego odpoczynku w radosnej i rodzinnej atmosferze. Niech ten świąteczny czas przyniesie nam wszystkim spokój, nadzieję i bliskość.

Dyrekcja Szkoły i Zarząd Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

Zajęcia edukacyjne po przerwie świątecznej rozpoczniemy 7 stycznia we wtorek.

Szlachetna Brzozowa

Utworzono dnia 18.12.2019
Tradycyjnie, przy okazji "Mikołajek", nasza społeczność szkolna włączyła się w projekt pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom, akcję "Szlachetna paczka". Była to lekcja empatii i doświadczania wielu pozytywnych uczuć, które nam towarzyszą, gdy pomagamy innym ludziom. Obdarowana przez nas rodzina przekazuje gorące słowa wdzięczności i podziękowań dla wszystkich darczyńców z życzeniami zdrowia i spokoju na te nadchodzące święta oraz cały Nowy Rok.
 
My również bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w tę akcję.

Szczególne podziękowania dla naszych uczniów wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas na segregowanie rzeczy, pakowanie i noszenie paczek oraz przygotowanie pięknych kartek świątecznych dla rodzin. I jeszcze moc podziękowań dla naszych pierwszoklasistów, którzy z wyjątkowym zaangażowaniem włączyli się w przygotowania paczki dla jednej z rodzin.

czytaj dalej na temat: Szlachetna Brzozowa