Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Od września nasza szkoła w MegaMisji

Utworzono dnia 12.06.2019

Udało się! Zakwalifikowaliśmy się do MegaMisji! MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystaćz internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną.

Nasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu, w klasach pierwszych, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

 

Książki dotykowe ? - Tworzymy z powodzeniem !

Utworzono dnia 07.06.2019

W III edycji konkursu "Książka dotykowa dla każdego"  organizowanego przez Kreatywną Pedagogikę członkinie dwóch naszych zespołów zostały laureatkami. 

W kategorii III czyli w Samodzielnych Pracach Uczniów w wieku 15-19 lat za książkę dotykową "Warzywa jedz od dziś" tytuł laureata otrzymały: Hela Zielińska, Julita Tomas, Thea Pföstl, Lidka Zastawa, i Mchalina Jakubowska.

Identyczny tytuł laureatek za pracę "Pan Maluśkiewicz" przypadł w udziale: Weronice Cichockiej, Dorocie Jóźwiak, Basi Utracie i Ani Florczak.

Gratulujemy laureatkom oraz Pani Agnieszce Krzysiak, jednocześnie dziękując Pani Agnieszce za merytoryczną opiekę nad konkursem.

Nasza szkolna lekka atletyka ma się świetnie

Utworzono dnia 07.06.2019

Czwartki Lekkoatletyczne weszły już do tradycji naszej szkoły. W ich kolejnej XXV edycji zajęliśmy 1. miejsce w punktacji szkół biorących w nich udział.

Składamy gratulacje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz animatorom Czwartków Lekkoatletycznych w naszej szkole - Paniom Joannie Domagale,  Anecie Sobieraj i Panu Olafowi Rodowaldowi.

czytaj dalej na temat: Nasza szkolna lekka atletyka ma się świetnie

Szermiercza Brzozowa

Utworzono dnia 03.06.2019

3 czerwca (poniedziałek) podczas pierwszych 4 lekcji uczennice i uczniowie klas 4 rozegrali w ramach Dnia Francuskiego I Międzyklasowy Drużynowy Turniej Czekoladowej Szabli Brzozowa MTE 2019. Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach 1. miejsce zajęła drużyna Plackożerców, 2. miejsce drużyna Złota Rumba, a 3. miejsce drużyny: Cebulacy i Donaty.

Wszystkie drużyny otrzymały czekoladowe puchary, a wszystkie zawodniczki i zawodnicy medale z czekolady oraz dyplomy.

Pomysłodawcą i inicjatorem turnieju był nasz nauczyciel języka francuskiego Pan Christophe Leduc. Jako sędziów turnieju gościliśmy Prezesa Grodziskiego Klubu Szermierczego Pana Krzysztofa Karlickiego, jednego z czołowych zawodników klubu Franka Kossuta oraz naszego ucznia klasy 7a Leona Leduca.

Dziękujemy za wspaniałą sportową zabawę !

czytaj dalej na temat: Szermiercza Brzozowa

Żegnamy Gimnazjum i wspominamy Tych, którzy Odeszli

Utworzono dnia 24.05.2019

1 czerwca żegnamy się z Gimnazjum Społecznym - szkołą prowadzoną z wielkim powodzeniem przez Milanowskie Towarzystwo Edukacyjne, które tym samym obchodzi 20 - lecie swego istnienia.

W przeddzień jubileuszowego spotkania 31 maja w piątek o godz.19.00 w Kościele p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej zostanie odprawiona msza za naszych zmarłych uczniów i absolwentów Gimnazjum Społecznego MTE - Staszka, Kubę i Jeremiego.

Wspomnijmy Naszych Wspaniałych Uczniów w roku pożegnania z Gimnazjum na Brzozowej- szkoły, do której uczęszczali, z którą byli związani i która zawsze będzie o Nich pamiętać.

Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego w Pływaniu

Utworzono dnia 29.05.2019

28 maja (wtorek) nasza szkolna reprezentacja braała udział w Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego w Pływaniu. Zawodniczki i zawodnicy naszej szkoły pływali we wszystkich konkurencjach, także w sztafetach.

W klasyfikacji generalnej starsza grupa dziewcząt zajęła 1. miejsce, starsza grupa chłopców - również 1. miejsce, grupa młodszych chłopców - 2 miejsce.

Nasza reprezentacja wygrała obie sztafety 4x 50 m stylem dowolnym zarówno w sztafecie chłopców, jak i dziewcząt starszej grupy.

Ponadto Jan Tomczak z 6b i Jakub Kuczkowski z 8b zostali wybrani najlepszymi zawodnikami mistrzostw.

Mały Maraton - wielkie przeżycia!

Utworzono dnia 27.05.2019

Mały Maraton Teatralny czyli pokaz spektakli klas 4 i 5 dostarczył wielkich przeżyć wszystkim, którzy 24 maja w piątek zasiedli w zaaranżowanej na kawiarenkę naszej sali gimnastycznej. Klasy 4 brawurowo przedstawiły dylematy uczniów starszych i młodszych związane z przekształcaniem gimnazjum w szkołę podstawową. W barwach klas 5 wystąpiła Karolina Płóciennik z rewelacyjnym 30 - minutowym monodramem opartym o prozę Robin Stevens. Jej kreacja postaci Hazel Wong to prawdziwy teatralny majstersztyk.

Mały Maraton Teatralny przebiegł jak zawsze pod czujnym okiem Pani Iwony Dornarowicz - niestrudzonej animatorki teatru w naszym gimnazjum i szkole podstawowej, autorki i reżyserki dziesiątków spektakli tworzonych i współtworzonych z grupami teatralnymi naszych uczniów.

Dziękujemy za wzruszające kameralne, a przy tym wielkie Święto Szkolnego Teatru na Brzozowej!

Wyniki Kangura Matematycznego 2019

Utworzono dnia 21.05.2019

W Kangurze Matematycznym uczennice i uczniowie naszej szkoły zdobyli 13 wyróżnień i jeden wynik bardzo dobry. Wynik należy do Mateusza Jaroszewskiego z klasy 6b, wyróżnienia w kategorii Maluch orzymały: Łucja Chlopik oraz Ala Sobczak z klas 4, wyrożnienia w kategorii Beniamin otrzymali: Mikołaj Nerkowski i Julia Pawlak z klas 5 oraz Piotr Jaroszewski, Marcin Horszczaruk, Hania Dziduszko i Karolina Pomarańska z klas 6. W kategorii Kadet wyróżnienia otrzymali: Zuzia Bukowska, Ala Januszewska, Maja Wroniszewska, Adam Pawlak i Michał Paradowski z klas 8.

Tegoroczna Gimnazjada Fizyczna - rozstrzygnięta

Utworzono dnia 20.05.2019

W Gimnazjadzie Fizycznej nasze uczennice i nasi uczniowie osiągneli wspaniałe wyniki i tytuły laureatów oraz finalistów. Z klas gimnazjalnych z najwyższych wynikiem punktowym laureatką została Klara Kliczewska z 3b, tytuł laureata i drugi wynik punktowy konkursu należy do Casa Verkuytena z 3a, tytuł finalisty otrzymał Paweł Rok z 3b.

W klasach ósmych mamy troje uczniów z tytułem laureata: Łukasza Czerniaka z 8 a z najwyższym wynikiem punktowym oraz ex aequo z trzecią lokatą Zuzię Zioło z 8b  i Adama Pawlaka z 8a.

Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom oraz Pani Annie Krzyczkowskiej.

czytaj dalej na temat: Tegoroczna Gimnazjada Fizyczna - rozstrzygnięta

W "Atomie i cząsteczce" nasi bezkonkurencyjni w finale

Utworzono dnia 17.05.2019

Finał Mazowieckiego Konkursu Chemicznego "Atom i cząsteczka" rozegrany 11 maja 2019r. przyniósł wspaniałe wyniki dla naszych uczennic i uczniów. Laureatem i zwycięzcą konkursu z wynikiem 100 procent został uczeń klasy 8 b Filip Koska. Laureatką z drugą lokatą w konkursie i wynikiem 97,5 % została Dorota Jóźwiak z gimnazjalnej klasy 3a, a tytuły laureatek oraz trzecia lokata  i wynik 95% należą do dwóch naszych uczennic - Natalii Rutkowskiej z gimnazjalnej 3b oraz Gabrysi Bayer z gimnazjalnej 3c.

Gratulacje dla Doroty, Natalii, Gabrysi i Filipa oraz Pana Marcina Wróblewskiego. Nie ma to jak dobra chemia!

 

czytaj dalej na temat: W "Atomie i cząsteczce" nasi bezkonkurencyjni w finale