Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Klasy 4 z wizytą u króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Utworzono dnia 20.05.2020

20 maja b.r. klasy 4 złożyły wizytę królowi Janowi III Sobieskiemu w Wilanowie. Wizytę w wersji online zapowiedziała i zorganizowała nasza historyczka Pani Agata Markiewicz. Zdalny Wilanów bardzo gościnnie przyjął naszych uczniów i nauczycieli. 

Na zakończenie lekcji odbył się quiz. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły uczennice Zuzia Wlazłowska i Lena Banasiak. Gratulujemy!

Nowe regulacje MEN w sprawie funkcjonowania szkół

Utworzono dnia 15.05.2020

Na naszej stronie w zakładce Zawieszenie zajęć zamieściliśmy Rozporządzenie MEN z 18 maja b.r. dotyczące funkcjonowania szkół od 25 maja b.r. oraz ogłoszony przez MEN Planowany kalendarz zmian w szkołach do wakacji. 

Informacja Zarządu MTE

Utworzono dnia 13.05.2020

Szanowni Państwo, w dniu 30 marca br. pani Jadwiga Zduńczyk, członkini Zarządu Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego od 2018 roku, złożyła rezygnację z pełnionej w Zarządzie MTE funkcji. Rezygnacja została wymuszona zmianami organizacyjnymi w miejscu zatrudnienia pani Jadwigi.

W imieniu członków i członkiń Zarządu MTE oraz Dyrekcji Społecznej Szkoły Podstawowej MTE składamy pani Jadwidze Zduńczyk serdeczne podziękowania za wielkie zaangażowanie w prace Zarządu, za trafne pomysły i za niezliczone godziny pracy społecznej na rzecz Szkoły.

Twój 1% na pracownię informatyczną w naszej szkole

Utworzono dnia 28.02.2020

Milanowskie Towarzystwo Edukacyjne, jako organizacja pożytku publicznego i organ prowadzący szkołę, gorąco zachęca wszystkich rodziców, opiekunów oraz innych darczyńców do przekazywania 1% podatku na dalszy rozwój naszej szkoły. Nr KRS  00000 73282 

W tym roku darowizny przekazane Milanowskiemu Towarzystwu Edukacyjnemu zostaną przeznaczone na uruchomienie i wyposażenie drugiej pracowni informatycznej dla naszych uczennic i uczniów.

Szczegółowe informacje o sposobie obdarowania znajdą Państwo w zakładce MTE na szkolnej stronie internetowej.

Działajmy razem!

czytaj dalej na temat: Twój 1% na pracownię informatyczną w naszej szkole

Nasi uczniowie - druga drużyną w Polsce w Grarantanna CUP

Utworzono dnia 04.05.2020

Tę wspaniałą wiadomość przekazała nam mama jednego z uczniów. Z nieznacznymi zmianami cytujemy jej treść: 

"Trzej młodzi ludzie z klasy 7 b Mateusz i Piotr Jaroszewscy wraz z Kajetanem Płuszewskim słysząc, że został ogłoszony turniej p.t Grarantana Cup, w której można wygrać pieniądze dla Szkoły, od razu postanowili się zgłosić i dzielnie walczyć przez prawie dwa miesiące.
Drużyn do turnieju zgłosiło się prawie 1.000 z całej Polsce. Wysiłek był o tyle duży, że stanowili zespół, a drużyn z Polski bardzo dużo, na wysokim poziomie umiejętności i strategii w tej grze.
Nagroda była wysoka: 50.000zł dla Szkoły, której uczniowie wygrają.
Uwaga: nasi Panowie wczoraj po zaciętej walce do końca zajęli II miejsce w Polsce !!! :)."

Pieniądze, jak mówią, rzecz nabyta, ale takich uczniów z pewnością zazdroszczą  nam wszystkie szkoły. Pełen szacun, Panowie!  Zdalnie Was ściskamy i gratulujemy!

czytaj dalej na temat: Nasi uczniowie - druga drużyną w Polsce w Grarantanna CUP

Nowy harmonogram egzaminów dla klas 8

Utworzono dnia 27.04.2020

W zakładce naszej strony Egzamin ósmoklasisty publikujemy nowy harmonogram egzaminów dla klas 8 wraz z terminami głównymi i dodatkowymi. 

Termin uruchomienia Elektornicznego systemu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy nie jest jeszcze znany. 

Na stronie Biura Edukacji uruchomiona została wyszukiwarka szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę - rok szkolny 2020/2021. 

 https://wyszukiwarka.spw.edu.pl 

Wyszukiwarka umożliwia znalezienie szkół zgodnie z preferencjami uczniów. Kandydat może wybrać:

  • typ szkoły,
  • dzielnicę,
  • typ oddziałów,
  • preferowane języki,
  • przedmioty rozszerzone,
  • przedmioty punktowane. 

Dodatkowo ma możliwość wyboru oddziałów:

  • integracyjnych,
  • dwujęzycznych, międzynarodowych,
  • sportowych i mistrzostwa sportowego.
czytaj dalej na temat: Nowy harmonogram egzaminów dla klas 8

Bliżej Japonii z jutuberem Emilem Truszkowskim

Utworzono dnia 24.04.2020

We wtorek 28 kwietnia o godz.13.30 Emil Truszkowski, znany jutuber , który w swoich filmach pokazuje Japonię i Koreę, spotka się z naszymi uczniami, aby im specjalne opowiedzieć o Japonii. W ten sposób rozpoczynamy cykl zajęć dodatkowych, które bedziemy mieć dzięki współpracy z akademią jutuberów. 

Spotkamy się na meet, do którego link zostanie podany w specjalnym classroomie, a kod do niego roześlemy librusem do wszystkich uczennic i uczniów zaproszonych na to wydarzenie. 

Spotkanie jest dla chętnych od klasy 5 do 8. 

 

czytaj dalej na temat: Bliżej Japonii z jutuberem Emilem Truszkowskim

Koszulki z logo szkoły - akcja naszego samorządu

Utworzono dnia 16.04.2020

Nasz szkolny samorząd zainicjował akcję wyprodukowania koszulek z logo szkoły. Do akcji po Radzie Szkoły włączyli się rodzice i Zarząd MTE.

Każdy uczeń, rodzic, absolwent będzie mógł nabyć koszulkę z logo szkoły zaprojektowaną przez nasz samorząd.

 Można będzie nabyć je dla siebie lub obdarować nimi swoich bliskich i przyjaciół.

Zachęcamy, by składać zgłoszenia do wyznaczonych dla każdego rocznika samorządowców (klasy V-VIII) oraz wychowawców klas (klasy IV).

Liczba zamówionych koszulek będzie miała istotny wpływ na proces produkcji oraz cenę w myśl zasady „im więcej, tym taniej”.

Z ramienia rodziców akcję koordynuje Pan Wojciech Kłosiński , a z ramienia Zarządu MTE – Pan Prezes Dariusz Kozak , Samorząd jest zaanagażowany w całości, na rzecz tej akcji pracują wszyscy jego przedstawiciele. 

Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji naszego samorządu i czekamy na zamówienia.

 

czytaj dalej na temat: Koszulki z logo szkoły - akcja naszego samorządu

Nowe ustalenia MEN w sprawie nauki zdalnej i egzaminu po klasie 8

Utworzono dnia 14.04.2020

Informujemy, że zgodnie z podpisanym 9 kwietnia 2020 r.  rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Ponadto zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 10 kwietnia 2020r. dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w uzgodnieniu z ministrem właściwym do spraw oświaty i wychowania,ogłasza w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej komunikat w sprawie zmiany harmonogramu przeprowadzania w roku szkolnym 2019/2020 egzaminu ósmoklasisty. Komunikat taki ogłasza się nie póżniej niż 21 dni przed terminem tego egzaminu.

Oba rozporządzenia MEN publikujemy w naszej zakladce Zawieszenie zajęć w menu bocznym.

czytaj dalej na temat: Nowe ustalenia MEN w sprawie nauki zdalnej i egzaminu po klasie 8

Brzozowe Życzenia

Utworzono dnia 08.04.2020

Dyrekcja i Zarząd naszej wspaniałej szkoły składa wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Uczennicom, Uczniom, Rodzicom i Opiekunom najszczersze i płynące z serca życzenia świąteczne.

Spokoju, radości, wytrwałości, optymizmu, wzajemnej życzliwości i wyrozumiałości.

Nadal pozostajemy w niewiedzy, co po 14 kwietnia, gdy skończy się przerwa świąteczna. Będziemy ze wszystkimi w kontakcie i gdy zapadną stosowne decyzje, przekażemy je tak szybko, jak będzie to możliwe.

Zapraszamy także do naszej wirtualnej szkolnej Świetlicy, gdzie znajdziecie dużo fajnych propozycji spędzania wspólnie tego świątecznego czasu.

Domowych Świąt!